Lekkoatleci zakończyli rywalizację podczas Akademickich Mistrzostw 

Województwa Zachodniopomorskiego. Był to ostatni sprawdzian przed

startem w Akademickich Mistrzostwach Polski  w L.A

Na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej  dominowali lekkoatleci - studenci Uniwersytetu Szczecińskiego.

Gratulujemy zwycięzcom we wszystkich konkurencjach.

Dziękujemy studentom Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia za pomoc w organizacji Mistrzostw.

Komunikat końcowy AMWZ poniżej. 

 

 

KOMUNIKAT KOŃCOWY

AKADEMICKICH MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

W LEKKOATLETYCE

SZCZECIN 23 maja 2017r.

 

 

 

KOBIETY

 

Konkurencja: 100m

 

  1. Małas Malwina 1.13,35 PUM

  2. Koreńska Anna 2.13,61 ZUT

  3. Abramajtys Nikola 3.14,62 US FINAŁ

  4. Maciejewska Kornelia 4.14,97 US

  5. Karlik Aleksandra 5.15,10 US

–--------------------------------------------------------------------

  1. Zawada Weronika 15,47 US

  2. Klisowska Aleksandra 15.54 US

  3. Armonajtis Kamila 15,67 US

  4. Kamińska Oktawia 15,94 US

  5. Wargacka Anna 16.37 US

  6. Pacyna Patrycja 16,98 US

  7. Banas Hanna 18,09 US

  8. Kornacka Dominika 19,37 US

  9. Waulke Adrianna 19,48 US

 

Konkurencja: 400m

 

  1. Romej Justyna 65,27 AM

  2. Poniatowska Małgorzata 82,07 ZUT

  3. Dziewanda Paulina 82,21 US

 

Konkurencja: 800m

 

  1. Mińczuk Alicja 1.24,395 PUM

  2. Kaczmarek Paulina 2.24,720 US

  3. Wańkowska Milena 3.25,854 ZUT

  4. Fenger Monika 4.30,601 ZUT

 

Konkurencja: 4 x 100m

 

  1. Koreańska Anna 59,19 ZUT

Wańkowska Milena ZUT

Jach Marzena ZUT

Stelmach Żaneta ZUT

 

 

Konkurencja: Skok w dal

 

  1. Sławińska Sonia 4,90 US

  2. Piasecka Żaneta 4,62 US

  3. Kociuga Anna 3,77 US

 

Konkurencja: Pchnięcie kulą

 

  1. Piasecka Żaneta 9,48 US

  2. Świniecka Adrianna 8,88 ZUT

  3. Sachanowicz Karolina 6,90 ZUT

 

 

MĘŻCZYŹNI

 

 

Konkurencja: 100m

 

  1. Staśkiewicz Dominik 11,00 US

  2. Zachciał Adrian 11,20 ZUT

  3. Herrmann Krystian 12,82 US FINAŁ

  4. Dzikowicz Patryk 13,28 US

  5. Taracha Bartosz 13,42 US

------------------------------------------------------------------

  1. Tarasewicz Grzegorz 12,47 US

  2. Dziewiński Dawid 13,06 US

  3. Piotrowski Rafał 13,30 US

  4. Wójcik Karol 13,77 US

  5. Biernacki Jan 13,84 US

  6. Silewicz Mateusz 13,85 US

  7. Socha Łukasz 13,95 US

  8. Cieśluk Kacper 14,15 US

  9. Pawłowski Andrzej 14,88 US

  10. Brewka Cezary 15,07 US

  11. Wiśniewski Adrian 15,80 US

 

Konkurencja: 400m

 

  1. Pankratow Paweł 55,10 ZUT

  2. Feszczuk Cezary 61,09 US

  3. Zołski Michał 65,77 US

 

Konkurencja: 1500m

 

  1. Piwowarczyk Wojciech 4.21,49 US

  2. Wojcieszonek Damian 4.32,51 US

  3. Apiecionek Mateusz 4.42,59 ZUT

  4. Wieczorek Mateusz 4.51,01 ZUT

  5. Miśkiewicz Rafał 4.51,73 ZUT

  6. Gottken Josef 5.05,46 ZUT

  7. Weinar Wojciech 5.11,20 ZUT

  8. Skrzypunor Jarosław 5.26,19 ZUT

 

 

Konkurencja: 4 x 100m

 

  1. Taracha Bartosz 52,11 US

Ługaj Mateusz US

Załuski Michał US

Zaborski Gracjan US

 

  1. Weinar Wojciech 54,54 ZUT

Apiecionek Mateusz ZUT

Miskiewicz Rafał ZUT

Wieczorek Mateusz ZUT

 

Konkurencja: Skok w dal

 

  1. Żugaj Mateusz 5,90 US

  2. Rogowski Maciej 5,69 US

  3. Feszczuk Cezary 5,23 US

  4. Woźniakowski Kacper 5,17 US

Król Mateusz 5,17 US

  1. Zaborowski Gracjan 4,94 US

  2. Wilma Karol 4,62 US

Pawłowski Andrzej 4,62 US

  1. Bury Karol 4,56 US

  2. Szukalski Krzysztof 4,57 US

  3. Szertkowski Łukasz 4,44 US

  4. Chyjek Łukasz 4,24 US

 

Konkurencja: Rzut oszczepem

 

  1. Tuchowski Wojciech 43,60 ZUT

  2. Nowikiewicz Maciej 34,68 AM

  3. Kacperski Robert 32,88 US

  4. Żugaj Mateusz 29,13 US

  5. Feszczuk Cezary 27,06 US

  6. Lewandowski Maciej 26,48 US

  7. Chyjek Łukasz 25,97 US

  8. Szukawski Krzysztof 25,75 US

 

Konkurencja: Pchnięcie kulą

 

  1. Walczyński Adrian 15,64 AM

  2. Mrozik Andrzej 14,77 ZUT

  3. Lewandowski Maciej 12,17 US

  4. Tuchowski Wojciech 11,58 ZUT

  5. Oszczyk Paweł 11,09 AM

  6. Godziliński Grzegorz 10,66 ZUT

  7. Grabowski Tomasz 10,01 US

  8. Spyrka Eryk 9,73 US

  9. Żugaj Mateusz 9,13 US

  10. Południak Kamil 8,04 US

  11. Ankutowicz Kajetan 8.01 US

  12. Ława Karol 8,01 US

  13. Podyma Filip 7,46 US

  14. Kowalczyk Mateusz 6,27 US

 

 

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

 

 

I miejsce: Uniwersytet Szczeciński 204 pkt

 

II miejsce: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny 119 pkt

 

III miejsce: Akademia Morska 36 pkt

 

 

IV miejsce: Pomorski Uniwersytet Medyczny 29 pkt