Pływacy Akademii Morskiej najlepsi w województwie
W dniu 4 kwietnia odbyła się runda wiosenna Akademickich Mistrzostw Woj. Zachodniopomorskiego w Pływaniu.
Reprezentacja mężczyzn pod wodzą trenera Jakuba Chuty zajęła I miejsce wyprzedzając US, ZUT, i PUM.
Rywalizacja była bardzo zacięta, a rozstrzygnięcie padło dopiero po ostatnim wyścigu, w którym w sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym zawodnicy AM pokonali reprezentacje US i ostatecznie zwyciężyli osiągając 347 pkt. , zas US 342 pkt. Początek rywalizacji nie zapowiadał takiego sukcesu bowiem po rundzie jesiennej mięliśmy tylko 76 pkt , US 110. Runda zimowa była już zdecydowanie lepsza , co dało dobrą sytuację przed ostatnią rundą wiosenną.
Teraz przed studentami naszej Uczelni udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, z których co roku przywożą medale. Życzymy sukcesów.
https://www.facebook.com/pg/azs.am.szczecin/photos/…

Wyniki poniżej.

 

  AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W PŁYWANIU runda wiosenna 04.04.2017 KOBIETY  
KONKURENCJA
100 m stylem dowolnym kobiet
Lp. Imię i nazwisko zawodnika Uczelnia Czas Punkty Miejsce
1 HANNA BAKUNIAK US 1;04:91 13 I
2 MONIKA KLIMASZEWSKA ZUT 1;06:11 11 II
3 MARCELA KULIGOWSKA US 1;07:90 10 III
4 AGNIESZKA SKRZYPSKA ZUT 1;15:75 9 IV
5 ADRIANNA GOŁĘBIEWSKA PUM 1;22:38 8 V
100 m stylem klasycznym kobiet
1 MICHALINA ZBROJEWSKA US 1;22:18 13 I
2 ZUZANNA PRZASNYK ZUT 1;30:96 11 II
3 PAMELA HANUSZEWICZ ZUT 1;33:90 10 III
4 AGNIESZKA CHMARA PUM 2;01:43 9 IV
5 JULIA MORDAK AM 1;22;68 0 PK
100 m stylem grzbietowym kobiet
1 AGNIESZKA PODLECKA ZUT 1;17:89 13 I
2 PAMELA HANUSZEWICZ ZUT 1;23:68 11 II
3 AGNIESZKA CHMARA PUM 1;50:30 10 III
50 m stylem motylkowym kobiet
1 AGNIESZKA PODLECKA ZUT 0;30:03 13 I
2 HANNA BAKUNIAK US 0;32:69 11 II
3 MONIKA KLIMASZEWSKA ZUT 0;35:00 10 III
4 ADRIANNA GOŁĘBIEWSKA PUM 0;43:03 9 IV
100 m stylem zmiennym kobiet
1 MICHALINA ZBROJEWSKA US 1;14:94 13 I
2 MARCELA KULIGOWSKA US 1;17:09 11 II
3 ZUZANNA PRZASNYK ZUT 1;17:75 10 III
4 AGNIESZKA SKRZYPSKA ZUT 1;26:71 9 IV
SZTAFETA 4 x 50 m st. dowolnym kobiet
1 PIEKARSKA, STRZELCZYK, WEISS, ZAJKO-IGNAT US 2;17:18 26 I
2 POLAK, FIDZIUKIEWICZ, FRYMUS, RZEPECHA ZUT 2;33:48 22 II
                 
                 
                 
SZTAFETA 4 x 50 m stylem zmiennym kobiet
1 WEISS, ZAJKO-IGNATOWICZ, PIEKARSKA, STRZELCZ. US 2;38:56 26 I
2 ŁOJEK, BIEGUN, ANKU, GROYKART ZUT 3;17:90 22 II
                 
               
  AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W PŁYWANIU runda wiosenna 04.04.2017 MEŻCZYŹNI  
KONKURENCJA
100 m stylem dowolnym mężczyzn
Lp. Imię i nazwisko zawodnika Uczelnia Czas/ min. Punkty Miejsce
1 WOJCIECH KOTOWSKI US 0;55:58 13 I
2 ANDREJ LAHATSKI AM 0;58:75 11 II
3 PIOTR PODKOWA PUM 1;09:55 10 III
4 BARTOSZ PAWLUK US 1;10:53 9 IV
5 SEBASTIAN PARADOWSKI PUM 1;18:24 8 V
6 STEFAN KULIK ZUT 1;45:91 7 VI
100 m stylem klasycznym mężczyzn
1 TYBERIUSZ FRYMUS ZUT 1;09:03 13 I
2 KUBA KASZYCA ZUT 1;11:79 11 II
3 NAZAR KUCHANSKY AM 1;15:26 10 III
4 ŁUKASZ ROZMIAREK US 1;20:87 9 IV
5 FILIP PRZYBYŁOWSKI AM 1;22:65 8 V
100 m stylem grzbietowym mężczyzn
1 DAWID ZIELIŃSKI US 1;03:66 13 I
2 ILIA SENCHANKA AM 1;06:38 11 II
3 JAKUB KASZYCA ZUT 1;16:51 10 III
4 ZBIGNIEW SZOZDA AM 1;20:13 9 IV
5 ARTUR FALKOWSKI US 1;24:62 8 V
6 MIKOŁAJ MARCZAK ZUT 1;47:50 7 VI
7 SEBASTIAN PARADOWSKI PUM 1;54:03 6 VII
50 m stylem motylkowym mężczyzn
1 ROGER KURANT US 0;26:71 13 I
2 JAKUB KOZIOŁ AM 0;27:23 11 II
3 DAWID ZIELIŃSKI US 0;27:41 10 III
4 PATRYK BUEZYŃSKI AM 0;28:91 9 IV
5 PIOTR PODKOWA PUM 0;37:19 8 V
100 m stylem zmiennym mężczyzn
1 CEZARY KĘPA AM 1;04:45 13 I
2 TYBERIUSZ FRYMUS ZUT 1;06:80 11 II
3 PAWEŁ CHOJNOWSKI AM 1;07:91 10 III
4 FILIP WASILEWSKI US 1;09:03 9 IV
                 
SZTAFETA 4 x 50 m st. dowolnym mężczyzn
1 BURZYŃSKI, PRZYBYŁOWSKI, LACHATSKI, CHOJNOWSKI AM 1;47:03 26 I
2 PAWLUK, CIEPLIŃSKI, FALKOWSKI, KURANT US 1;58:31 22 II
SZTAFETA 4 x 50 m st. zmiennym mężczyzn
1 KUCHANSKY, KOZIOŁ, SANCHANKA, KĘPA AM 1;54:88 26 I
2 WASILEWSKI, ROZMIAREK, KOTOWSKI, CIEPLIŃSKI US 2;06:76 22 II
  AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W PŁYWANIU SEZON 2016 / 2017
KOBIETY
UCZELNIA RUNDA JESIENNA RUNDA ZIMOWA RUNDA WIOSENNA KLASYFIKACJA KOŃCOWA
PKT M-CE PKT M-CE PKT M-CE PUNKTY
US 139 I 114 II 123 II 376 II
ZUT 110 II 140 I 151 I 401 I
PUM 48 III 57 III 36 III 141 III
AM 36 IV 14 IV 0 IV 50 IV
MĘŻCZYŹNI
UCZELNIA RUNDA JESIENNA RUNDA ZIMOWA RUNDA WIOSENNA KLASYFIKACJA KOŃCOWA
PKT M-CE PKT M-CE PKT M-CE PUNKTY
US 110 I 104 III 128 II 342 II
ZUT 99 II 105 II 59 III 263 III
PUM 77 III 81 IV 32 IV 190 IV
AM 76 IV 127 I 144 I 347 I