W dniu 19 listopada 2016r. w Galerii Kaskada w Szczecinie po raz XIX rozegrano Mistrzostwa Szczecina i Akademickie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w ergometrze wioślarskim, w których rywalizowali uczniowie szczecińskich szkół we wszystkich kategoriach wiekowych oraz studenci największe uczelnie naszego miasta. 

W najbardziej widowiskowej konkurencji sztafet akademickich na dystansie 4 x 500m, gdzie każdą uczelnię reprezentowały dwie studentki i dwóch studentów zmieniających się na ergometrze po przejechaniu 500m, tytuł mistrzowski zdobyła drużyna Uniwersytetu Szczecińskiego w składzie: Sonia Sławińska (WKFiPZ), Martyna Socha (WKFiPZ), Remigiusz Biernacki (WZiEU) i Wiktor Biernacki (WZiEU) pokonując drużynę AM, ZUT oraz PUM.
Gratulujemy!

XIX Mistrzostwa Szczecina na ergometrze wioślarskim

CH Kaskada – 19.11.2016

 

Szkoły Podstawowe – dziewczęta – 500m

  1. Augustyniak Ola SP11 2:01,5

  2. Ratajczak Iza SP42 2:05,1

  3. Szczot Nikola SP11 2:05,6

  4. Przyjemska Maja SP42 2:10,5

  5. Borman Victoria SIS 2:13,6

  6. Kuciej Nikola SP16 2:15,1

  7. Narwojsz Gabrysia SP42 2:15,7

  8. Vater Natalia SP16 2:17,1

  9. Chmiel Emilia SP16 2:18,1

  10. Kacprzycka Oliwia SP11 2:18,7

  11. Stanuch Jasmina SIS 2:33,5

 

Szkoły Podstawowe – chłopcy – 500m

  1. Styczyński Hubert SP16 1:58,7

  2. Niemiec Bartłomiej SP14 2:05,8

  3. Głowacz Gracjan SP11 2:05,8

  4. Michalski Bartosz SP42 2:12,3

  5. Rewers Sven SIS 2:16,8

  6. Skibniewski Borys SP16 2:17,5

  7. Kaczyński Piotr SP16 2:25,7

  8. Wiązkowski Mateusz SP11 2:36,5

 

Gimnazja – dziewczęta – 500m

  1. Mądzik Matylda G16 1:43,3

  2. Kukier Julia G11 1:47,1

  3. Walkowiak Gabriela G14 1:51,5

  4. Mitura Natasza G11 1:56,7

  5. Przybylska Karolina G14 1:58,9

  6. Kula Wiktoria G16 1:59,0

  7. Gradas Karolina G34 1:59,5

  8. Wędzińska Zofia G34 2:00,9

  9. Piotrowska Martyna G14 2:04,2

 

Gimnazja – chłopcy – 500m

  1. Groskopf Nikodem G12 1:33,5

  2. Albaek Mikkel SIS 1:36,3

  3. Budniak Kacper G6 1:37,5

  4. Frydryszewski Mateusz G12 1:38,5

  5. Dziewulski Maciej G34 1:41,4

  6. Palmiste Ralf SIS 1:42,0

  7. Drozdowski Kacper G34 1:43,5

  8. Jakus Jakub G14 1:45,3

  9. Samodur Remigiusz G5 1:51,7

  10. Łukaszewicz Kacper G34 1:53,2

Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta – 500m

  1. Kawczak Joanna XIV LO 1:37,8

  2. Semykina Diana I LO 1:49,2

  3. Błach Julia VI LO 1:49,4

  4. Prusik Kinga X LO 1:50,2

  5. Rożek Martyna Kat. LO 1:55,0

  6. Sebastianowicz Nina VI LO 1:57,1

  7. Janicka Wera I LO 2:03,5

  8. Zawadzka Alicja Kat. LO 2:11,5

Szkoły Ponadgimnazjalne – chłopcy – 500m

  1. Radtke Eryk VI LO 1:28,3

  2. Wronowski Kacper Kat. LO 1:35,0

  3. Stramowski Remigiusz VI LO 1:35,3

  4. Majewski Mateusz VI LO 1:35,4

  5. Vrubliauskas Aurimas SIS 1:37,7

  6. Wróbel Michał I LO 1:38,8

  7. Kowalik Mateusz I LO 1:39,2

  8. Stolarczyk Rajmund I LO 1:42,4

  9. Kelevisius Rokas SIS 1:48,3

Studentki – OPEN – 1000m

  1. Kaczorek Klaudia ZUT 3:38,6

  2. Szymańska Magdalena ZUT 3:41,7

  3. Lebiedzińska Magda PUM 3:41,8

  4. Woźniak Karolina AM 3:46,1

  5. Dudek Zuzanna AM 3:50,4

  6. Siemińska Julia PUM 3:55,6

  7. Weiss Claudia US 4:09,5

  8. Pajor Agata US 4:13,0

 

 

Studenci – OPEN – 1000m

  1. Kucera Jan AM 2:54,5

  2. Staszak Rafał PUM 3:04,4

  3. Sobanda Michał AM 3:04,4

  4. Okła Mateusz PUM 3:07,5

  5. Zagórski Tomasz ZUT 3:11,2

  6. Biernacki Wiktor US 3:11,7

  7. Dziadosz Damian ZUT 3:13,6

  8. Michno Maciej US 3:17,2

 

Studentki – kat. lekka – 1000m

  1. Sławińska Sonia US 3:44,6

  2. Mostek Marta PUM 3:51,8

  3. Filipzik Małgorzata AM 4:00,4

  4. Socha Martyna US 4:23,0

  5. Peters Martyna PUM 4:25,2

  6. Wit Magdalena AM 4:53,1

 

Studenci – kat. lekka – 1000m

  1. Grodecki Fryderyk AM 3:15,2

  2. Biernacki Remigiusz US 3:16,7

  3. Florczak Aleksander AM 3:20,3

  4. Mazaraki Karol ZUT 3:21,1

  5. Pinkas Szymon US 4:03,2

 

 

Wyścig otwarty – kobiety – 500m

  1. Maślana Klaudia 1:46,5

  2. Olszewska Amanda 1:46,8

  3. Komorowska Agnieszka 2:31,5

 

Zawodnicy AZS Szczecin – junior/młodzieżowiec – 2000m

  1. Piekarczyk Kacper 6:44,1

  2. Piasecki Łukasz 6:45,1

  3. Hałuszczak Bartosz 6:53,0

  4. Lesner Filip 6:53,1

  5. Kruszczyński Kamil 7:02,6

  6. Zawadzki Jakub 7:03,5

  7. Stocki Mateusz 7:03,9

  8. Gągalski Sebastian 7:06,9

  9. Nogaj Radosław 7:11,7

Zawodnicy AZS Szczecin – junior młodszy – 2000m

  1. Sroślak Bartek 6:51,3

  2. Staszak Michał 7:02,2

  3. Kwiatkowski Aleksander 7:03,9

  4. Kasprzyk Maciej 7:14,0

  5. Groskopf Nikodem 7:32,8

  6. Koziński Konrad 7:37,3

  7. Strzelczyk Jakub 7:41,3

  8. Tomczak Jakub 7:42,1

  9. Nowosielski Paweł 7:44,8

  10. Samodur Remigiusz 8:25,6

Zawodnicy AZS Szczecin – młodzik – 1500m

  1. Błonka Oliwier 5:39,2

  2. Nowakowski Kuba 5:41,6

  3. Dorenda Aleks 6:01,7

  4. Majewski Wiktor 6:34,6

  5. Teleszko Kamil 6:50,5

  6. Puzio Dawid 7:02,3

 

Wyścig otwarty – mężczyźni – 500m

  1. Kwiatkowski Marcin 1:34,0

  2. Budis Marcin 1:41,9

  3. Majewski Marcin 1:45,3

  4. Cieślak Jakub 1:46,1

  5. Kitczak Michał 1:52,7

  6. Łyskawa Stanisław DNF

 

Sztafeta studenci - 4x500m

 

  1. Uniwersytet Szczeciński 6:40,0

  2. Akademia Morska 6:42,2

  3. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny 6:43,4

  4. Pomorski Uniwersytet Medyczny 6:28,5 - PK