AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
30 stycznia 2022

Brydż i WOŚP

Z uwagi na pandemię, swoje zawody sekcja brydżowa przeprowadziła poprzez platformę Bridge Base Online.

Jak co roku, sekcja brydża Uniwersytetu Szczecińskiego, przy okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowała turniej. Rywalizację sportową połączono ze zbiórką pieniędzy na sprzęt dla dziecięcej okulistyki. Jedyna różnica, względem poprzednich edycji, polegała na przeniesieniu zawodów do świata wirtualnego. A to z uwagi na skalę pandemii w Polsce. Gra toczyła się poprzez plaformę BBO, dedykowaną dla miłośników karcianych łamigłówek.
Turniej, choć bezpłatny, odbywał się równolegle ze zbiórką pieniędzy, z której całość – jak co roku – zasiliła konto WOŚP.
W zawodach wzięło udział 14 duetów. Wygrała para szczecińsko-policka Ewa Hryć – Robert Hase. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się gracze naszej sekcji – Bogusia Kuryj z Marylą Nakoneczną oraz Kasia Cantwell z Mariuszem Soldatem. Tuż za podium uplasowali się Włodzimierz Abkowicz z Pawłem Stężałą.
Zawody skutecznie przeprowadził nasz specjalista od IT – Artur Buciak. A kwota jaką zebraliśmy to 586 zł.