AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
29 kwietnia 2014

Poznań – miasto doznań

Poznań miasto doznań? Dla naszych pływaków, zdecydowanie tak!

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu odbyły się w Poznaniu w dniach 11-13 kwietnia. W tym roku zupełnie w nowej formie, ponieważ całe zawody łącznie z eliminacjami zostały przeprowadzone w ciągu trzech dni. Widowisko zapowiadało się bardzo emocjonująco, gdyż starować miało tam wielu utytułowanych zawodników, mało tego nowowy budowana hala robiła ogromne wrażenie.

Nasi szczecińscy zawodnicy pokazali klasę.  Dowodzi temu najlepiej zdobycie drugiego miejsca Uniwersytetu Szczecińskiego w ogólnej klasyfikacji medalowej. Paulina Zachoszcz ( dwa złota, jedno na 100 m a drugie na 50 m stylem klasycznym ), Oskar Krupecki ( złoto w 50 m stylem motylkowym) oraz Dawid Zieliński ( srebro w  100 m stylem dowolnym) to nazwiska tych najlepszych.

Ponadto nasi zawodni zdobyli wyskoie pozycje w następujących konkurencjach:

-Oskar Krupecki zajął  11 miejsce w biegu na 50 m stylem grzbietowym,

-Marcin Kaczmarski zajął 14 miejsce w biegu na 100 m stylem grzbietowym,

-Nikola Vacek zajęła dwukrotnie 15 miejsce w biegu na 50 i 100 m stylem dowolnym,

-Agnieszka Krzyżostaniak zajęła 8 miejsce w biegu na 50 m stylem grzbietowym oraz 6 miejsce w biegu na 100 m stylem grzbietowym,